Jdi na obsah Jdi na menu
 


velmi vystizny clanocek o dnesnych emo/scene

6. 11. 2010

 Ano je to stránka, kde jsou všechny ty obrázky, kde jsou zvláštním způsobem vyjádřeny "charakteristické znaky" všech stylů. A mě napadlo, že by bylo fajn tu o tom něco napsat, protože jde zas o jednu z věcí, kterou každý někdy viděl, ale nikdo moc neví o co jde a kdo to dělá. Tak já se pokusim to tu přiblížit. :) Ona totiž sekce ABOUT je spíš pojednáním o dnešní módě a to hlavně emu a scene. Ke všemu je to strašně krásně napsané a hlavně výstižné... :)


 

 

Motto: Jste jako všichni ostatní!

About: "Nebylo by to tak moc jako předstíraná rebelie, kdyby jste netrávili tolik času nakupováním modré barvy na vlasy a touhou po tom mít ty nejlepší punkový hadry? Zdá se to tak krásné. Zastav mě pokud jsem útočný. Ty chceš být jen osobitý, že? Vypadáš jako když nosíš uniformu. Vypadáš jako punker. Ale to není rebelie. To je móda."

- slc punk

Domnívám se, že tohle shrnuje vše.

Okolo roku 2001 jsem vytvořil stránku s názvem "jak obléct emo". Tato stránka obsahovala relativně jednoduché instrukce, jak se dostat do role a být něčím, co jsem považoval za přechodný trend. Chlapče neměl jsem pravdu - emo exploze je pořád tady a silně hoří, roky poté a móda se jen stává hloupější a hloupější. Ne jen to, teď můžete hned říci jakou hudbu kdo poslouchá podle jeho oblečení a naopak.

Nedávno mi někdo napsal a stěžoval si, že moje stará stránka "jak obléct emo" byla chybná, protože pouze ukazovala "jak se oblékají normální lide". Z velké části mají pravdu. Termín emo se stal věcí minulosti, teď zaměněný za termín scene. Dny tlustých obroučků u brýlí, svetrů a džínů, které jsou totálně uplé jsou pryč. Všechno je kompletně hermafroditní v této době myspace. Kluci si hrají a zkouší si mámin make-up a holky se snaží víc a víc vypadat jako glam rocková monstra.

Zdá se, že každý je zahrnutý v nějakém divném zápase, kde vítěz nosí nejužší džíny, nanáší si nejhloupěji vypadající make-up a okázale nosí nejhorší sestřih. Na konci každý prohraje. Nakonec všichni vypadají stejně.

Navazuji na dopis co mi přišel tím, že zahrnu hudební scénu dnešních dní. Můj dobrý přítel Dave McWane jednou řekl: "Neni to žádná za*raná modní přehlídka." Pravdivější slova nebyla nikdy vyřčena.

zdroj:

the-sun-dies-of-love

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

FotoalbumArchiv

Kalendář
<< květen / 2020 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 176874
Měsíc: 2521
Den: 79