Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ako na runy

 Více s runami sblížíte, když si je zhotovíte sami.

Vyžaduje to však čas a energii, ale navážete tak s runami bližší vztah.
Runy se nejčastěji zhotovují ze dřeva, kamenů, krystalů ...
Dřevo
Asi nejvíce používané je dřevo z Jasanu, Tisu, a Břízy, a to protože mají přímý vztah k runám. Jasan je totiž strom života, Tis je runa Eoh, a Bříza je runa Beorc. Dále z Jeřábu, který ochraňuje, Jabloň - ta je spojena s láskou,ale i Vrby - má silnou vazbu na Měsíc, z Dubu- ten symbolizuje sílu. Z Lísky - symbolizuje spirituální schopnosti.
Zhotovování run ze dřeva:
1)Na runy je nejdříve třeba uříznout větev živého stromu. Než se větev uřízne je třeba požádat strom o svolení a na oplátku k němu se pokládá malý obětní dar(např. mléko, med, sůl). Větev by měla být co nejrovnější, silná asi 2 až 5 cm a dlouhá asi tak 30 cm. Větev se opatrně nařeže na 24 plátků o síle 5 - 10 milimetrů.
2)Poté se vezme vypalovací jehla nebo pájka a vypálí se runový znak.
3)Do runových destiček - (poté již runových kamenů) se ješte poté vtírá troška včelího vosku. Když jsou runové "kameny" hotové musí se ještě očištit.
Očišťování run
1) Když jsou runy hotové je potřeba je ještě "duchovně očistit". Jsou různé způsoby očišťování. Můžou je přes noc vystavit ještě svitu měsíce a v úplňku nebo je vykuřovat bylinami. Velmi jednoduché je použít vodu ze studánky, potůčky, řeky nebo přírodního zdroje. Voda z vodovodu se v očšťování nehodí. Když pracujete s runami a zvlášťe pokud vykládáte druhým lidem je třeba runy neustále pravidelně očišťovat.
Posilování run
Očištěné runy je třeba posílit. To jde udělat několika způsoby. Někdo je vystavuje polednímu sluníčku, další je ukládá na děvět dní do země, jiný je zabrabává na devět dní do mořské soli.
Rituál na posilování run pomocí čtyř živlů
1) Položte runy na šátek a posypte je mořskou solí. Tímto je posílíte Zemí.
2) Protáhněte každou runu dýmen z vonné tyčinky, nebo pálené bylinky, či kadidla, aby je posílilVzduch.
3) Protáhněte každou runu plamenem svíčky, abyste je posílili Ohněm.
4) Nakonec runy pokropte pramenitou vodu, tímto je posilujete Vodou.
Péče o runy
Když se runy pečuje a chová se k nim s úctou, stanou se mocnými pomocníky. Když své runy očistíte a posílíte, vstřebají do sebe vaší energii a proto byste je neměli nikomu půjčovat. Ale naopak pokud někomu vykládáte vy, musí se jich člověk, kterému vykládáte dotknout či je vybrat z váčku sám. Ale nikdo by neměl s vašimi runami pracovat samostatně. Na runy potřebujete váček, který si ušijete s přírodní látky nebo nebělené tkaniny. Dále budte potřebovat jeden šátek nebo kus barvené tkaniny jako šátek, na který budete runy vždy pokládat

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

FotoalbumArchiv

Kalendář
<< září / 2020 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 186313
Měsíc: 2642
Den: 53